آمادگی قطر برای میانجیگری بین ترکیه و عربستان

به گزارش مجله فازنما، قطر بین عربستان و ایران واقع شده است که چالش هایی میان آن ها وجود دارد برای همین سیاست مستقل و بی طرفانه ای را در پیش گرفته ایم

آمادگی قطر برای میانجیگری بین ترکیه و عربستان

همراه ما باشید و با تور ارزان قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

قطر آمادگی خود را جهت میانجیگری برای حل تنش های بین عربستان و ترکیه گفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، مطلق القحطانی، فرستاده ویژه وزیر خارجه قطر در امور مبارزه با تروریسم در همایشی گفت: قطر منابع درآمدی حیاتی و استراتژیک دارد و در یک منطقه حیاتی، ژئوسیاسی و مالی مهم واقع شده است. اما در عین حال نیز در منطقه ای واقع شده است که همیشه دچار تنش از سوی بعضی طرف های منطقه ای است.

قطر بین عربستان و ایران واقع شده است که چالش هایی میان آن ها وجود دارد برای همین سیاست مستقل و بی طرفانه ای را در پیش گرفته ایم و به مذاکره و میانجیگری و حل و فصل بحران ها به وسیله مسالمت آمیز ایمان داریم. این گزینه استراتژیکی برای ماست.

وی درباره آمادگی قطر برای میانجیگری و خاتمه دادن به تنش میان ترکیه و عربستان گفت: اگر این دو کشور معتقدند قطر می تواند نقشی در این میانجیگری داشته باشد می توانیم این کار را انجام دهیم. به نفع همگان است که روابط محبت آمیز ای میان این کشورها به ویژه کشورهای اصلی مثل عربستان، ترکیه و ایران وجود داشته باشد. قطر نقش دیپلماتیک بزرگی را برای حل تنش میان آمریکا و ترکیه ایفا کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 785

به "آمادگی قطر برای میانجیگری بین ترکیه و عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی قطر برای میانجیگری بین ترکیه و عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید