شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان

به گزارش مجله فازنما، اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان ،شخصیتهای عالی جمهوریت و هیات عالی سیاسی طالبان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان

به گزارش خبرنگاران، این جلسه با سخنرانی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران آغاز شد. اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان ،شخصیتهای عالی جمهوریت و هیات عالی سیاسی طالبان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در افتتاحیه این نشست با اشاره به شکست ایالات متحده آمریکا در افغانستان و حضور بیش از دو دهه در این کشور که موجب خرابی های بسیاری شده است خاطر نشان ساخت: امروز مردم و رهبران سیاسی افغانستان باید برای آینده کشورشان تصمیمات سخت اتخاذ نمایند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نتایج نامطلوب ادامه منازعات در افغانستان، بازگشت به میز مذاکرات بین الافغانی و تعهد به راهکارهای سیاسی را برترین انتخاب از سوی رهبران و جریانهای سیاسی افغانستان دانست و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای یاری به فرایند گفتگوها میان جناحهای موجود به منظور حل و فصل مناقشات و بحرانهای جاری در آن کشور اعلام نمود.

ظریف بعلاوه بر تعهد جمهوری اسلامی ایران جهت یاری به توسعه همه جانبه سیاسی، مالی و اجتماعی افغانستان پس از برقراری صلح تاکید نمود.

شایان ذکر است رهبری هیات جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را یونس قانونی، وزیر امور خارجه پیشین افغانستان و رهبری هیئت مذاکراتی گروه طالبان را عباس استانکزی، معاون دفتر این گروه بر عهده دارند.

8

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 1125

به "شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجلاس گفتگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید