آخرین خبرها از اعطای کارت اعتباری سهام عدالت

به گزارش مجله فازنما، به گزارش خبرنگاران، طرح سهام عدالت یکی از بزرگترین طرح های دولت در هفت سال گذشته است که آزادسازی آن پس از سال ها وقفه و کوشش برای برطرف موانع موجود در نهایت در نهم اردیبهشت ماه امسال با دستور رهبر معظم انقلاب انجام و به نقطه سرانجام خود نزدیک شد.

آخرین خبرها از اعطای کارت اعتباری سهام عدالت

همزمان با آزادسازی سهام عدالت، کارشناسان اعلام کردند که در صورت انجام نشدن پیگیری های لازم از سوی مسئولان حاضر در دولت و سازمان خصوصی سازی، آزادسازی این طرح ملی در هاله ای از ابهام قرار می گرفت و ممکن بود تا سال ها نتوانیم شاهد انجام چنین اقدام بزرگی در کشور باشیم.

انتخاب روش مدیریت سهام عدالت

در مرحله نخست آزادسازی، یک ماه به مردم برای انتخاب نوع روش مدیریت فرصت داده شد تا اعلام نمایند به دنبال مدیریت مستقیم بر سهام خود هستند یا تصمیم دارند سهام خود را به صورت غیرمستقیم و به وسیله شرکت های سرمایه گذاری استانی مدیریت نمایند.

اعطای کارت اعتباری

بعد از فراهم شدن امکان فروش سهام عدالت، افراد زیادی به صورت عجولانه اقدام به فروش سهام خود کردند که در این زمینه شورای عالی بورس برای جلوگیری از تصمیمات هیجانی مشمولان سهام عدالت در راستای فروش سهام خود تصمیم به اعطای کارت اعتباری سهام عدالت گرفت که این موضوع مورد موافقت دولت و بانک مرکزی نهاده شد.

از همان ابتدا وعده زمان های متفاوتی برای اعطای این کارت اعتباری داده شد و در اوایل آبان ماه علیرضا ماهیار، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره اقدامات صورت گرفته برای فراهم شدن امکان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت گفت: مشکل فعلی برای این اقدام، طراحی بعضی از سازوکارها است که به محض انجام و به سرانجام رساندن آنها مراحل اجرایی اعطای کارت اعتباری را در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی اضافه نمود: ممکن است در صورت برطرف مسائل موجود، کارت اعتباری تا سرانجام آبان ماه در اختیار سهامداران سهام عدالت قرار گیرد.

ارائه کارت اعتباری سهام عدالت تا سرانجام آذرماه

حال با گذشت آبان ماه و دهه نخست آذرماه، همچنان خبری از اعطای کارت اعتباری نیست و زمان دقیق آن در هاله ای از ابهام نهاده شده است.

در این زمینه علیرضا ماهیار، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی امروز (سه شنبه) به آخرین اقدامات صورت گرفته برای نهایی شدن زمان اعطای کارت اعتباری اشاره نمود و گفت: مسائل مربوط به بحث فنی و اقدامات مربوط به قرارداد حقوقی آن در حال اجرا است.

وی ادامه داد: به محض تکمیل اقدامات مربوطه، بحث حقوقی آن به بانک ها اعلام می گردد و بانک ها فعالیت های مربوط به ارائه این کارت ها را در دستور کار قرار خواهند داد.

ماهیار گفت: براساس مذاکرات صورت گرفته، قرار است تا مسایل حقوقی آن تا سرانجام هفته به بانک ها ارسال گردد.

وی اعلام نمود: در صورت انجام بعضی از هماهنگی ها، تا سرانجام آذرماه مراحل سرانجامی اعطای کارت اعتباری نهایی می گردد و اقدامات لازم برای اعطای این کارت ها به سهامداران در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: fazenama.ir شناسه مطلب: 756

به "آخرین خبرها از اعطای کارت اعتباری سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از اعطای کارت اعتباری سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید